I sladká jídla lze jíst při dietě. Proteinové palačinky chutnají a prospějí

Proteinové palačinky - Shutterstock

Většina diet sladké zakazuje. Je to zcela logické, jelikož to jsou právě pokrmy plné cukru, které nám mohou škodit nejvíce a po kterých tloustneme. Jsou však i určité výjimky. Mezi jednu z takových výjimek patří i proteinové palačinky. Jsou unikátní tím, že si je lze dát i během dietního režimu. Klidně takového, který striktně omezuje jak příjem jednoduchých cukrů, tak i příjem sacharidů.

    1. V čem jsou proteinové palačinky unikátní?

Zajímá vás, v čem je toto jídlo jiné? Určitě je třeba zapomenout na klasické recepty z mouky a mléka. Takové proteinové palačinky nejsou. Jde o hotové jídlo v dehydratovaném stavu, které lze připravit během několika málo minut. I v tom jsou unikátní, jelikož se není třeba bát složitých příprav, nebo měření a vážení surovin. Hlavní unikát je ale ve složení. Rozhodně se nebojte, že by šlo o sacharidovou nebo obecně kalorickou bombu. Právě naopak. Množství cukrů je zde sníženo na naprosté minimum. Naopak zde dominují bílkoviny, které jsou vhodné jak pro toho, kdo hubne, tak i pro toho, kdo začal sportovat a má v plánu vyrýsovat svou postavu, zlepšit kondici, stejně jako zvýšit sílu.

    1. Palačinky mohou být nejenom skvělá zdravá snídaně

Velkým kladem palačinek je určitě univerzálnost. Mohou se hodit třeba jako chutná a zdravá snídaně, se kterou perfektně začnete den. Přijít vhod mohou i jako rychlá svačina během dne, stejně jako plnohodnotný oběd, nebo večeře. Pokud zvolíte klasickou variantu, je na vás, čím si ji dochutíte. Pokud chcete míru sacharidů udržet na co nejmenším množství, není od věci zkusit slanou variantu. Třeba se špenátem. Pokud si naopak budete chtít pochutnat na sladké verzi, doporučíme populární proteinové palačinky Ketomix. Na rozdíl od domácích verzí s marmeládou je i zde zaručeno, že příjem sacharidů nebude nijak enormně velký. A tím jenom potvrzujeme, že i při dietě lze jíst sladká jídla.