I náhrada jídla může skvěle chutnat a dát tělu vše, co potřebuje

Proteinové koktejly

Když se řekne náhrada jídla, okamžitě se vyrojí řada skeptických názorů. Je pravdou, že úplně první pokusy na nahrazení běžné stravy, které se objevily v dávné minulosti, nedopadly dobře. A jak je tomu nyní? Přesně naopak. Nahradit klasické jídlo pomocí nutričně vyvážených koktejlů opravdu lze. O proto se o nich začíná mluvit jako o budoucnosti stravování. Pro toho, kdo chce jíst jednoduše nebo pro toho, kdo chce jíst správně. Tak, aby tělu nic nechybělo.

Náhrada jídla může být chutnějším než běžná strava

Jíme samozřejmě nejenom proto, že to naše tělo potřebuje, ale i proto, že jsou s jídlem spojeny určité chuťové vjemy. Zde si řada lidí myslí, že ty náhrada jídla nedokáže nabídnout a že je spojená spíše univerzální chutí. Opak je pravdou. My mluvíme o moderních koktejlech, na kterých si lze opravdu pochutnat. Abychom to potvrdili, podíváme se na výčet populárních příchutí. Sem se řadí jahoda, lesní směs, čokoláda, vanilka, ale i banán nebo dokonce kokos nebo káva. Stále si myslíte, že náhrada stravy nemůže být spojena s tím, že si dokonale pochutnáte?

Vypadá jako proteinový koktejl, ale jde o nutričně vyvážené jídlo

Jak může taková náhrada klasických jídel vypadat? Nečekejte nic netradičního. Představte si ji jako běžný nápoj. Jde vlastně o proteinový koktejl, jako nutričně vyvážené jídlo s vysokým obsahem proteinu. A nejenom jeho, jelikož stejně tak je obsahem každé připravené sklenice vše ostatní, bez čeho se vaše tělo neobejde a bez čeho nemůže fungovat. Co to znamená? Že když postavíte své stravovací návyky na tomto směru, nebude vám týdny, měsíce, nebo roky nic chybět a vaše tělo bude mít vše, co potřebuje. A takového pozitivního efektu nedosáhnete, ani kdybyste běžný jídelníček sestavovali hodiny denně. Už souhlasíte s tím, že náhrady mohou být nejenom chutné, ale mohou být i vhodné, ba dokonce lepší než běžné jídlo?