Hubněte už od rána. Stačí, když správně nastartujete metabolismus

Fitness pro ženy

Hubnutí dokáže podpořit velmi jednoduchá věc. A jaká? Je to váš metabolismus. Pokud ho dokážete dobře nastartovat už od rána, zajistí, že vaše tukové zásoby mohou být během dne spalovány podstatně rychleji. A jak zajistit, aby ke spalování vašich tukových zásob docházelo tak jak potřebujete? Stačí jednoduché triky.

Pijte vlažnou vodu s citronem

První možnost, jak hned po ránu nastartovat metabolismus, je dát si ten pravý nápoj. O jaký se jedná? Budete překvapeni, jak běžný je. Jedná se totiž o obyčejnou vodu s citronem. Ideální je, když je voda vlažná, aby tělo nemuselo vydávat tolik energie na její ohřev. Pijte ji každý den a budete překvapeni tím rozdílem.

Zacvičte si

Nemusíte nutně běhat několik kilometrů. Stačí úplně běžná cvičená na protažení vašeho těla, která zvládnete u vaší postele. Protáhněte si svaly, udělejte pár dřepů, kliků a také sklapovaček. Tep vám vyletí nahoru, zrychlí se krevní oběh a metabolismus začne pracovat téměř naplno. Takto jednoduše může být nastartován.

Dejte si sprchu

Po cvičení je vhodné dát si sprchu. I to můžete využít k tomu, že nastartujete svůj metabolismus. Stačí, když několikrát změníte teplotu vody a budete se střídavě sprchovat teplou a studenou. Kromě metabolismu prospějete i krevnímu oběhu, vaší kůži a také otužováním posílíte imunitu svého těla.

Nasnídejte se

Řada lidí dělá tu chybu, že nesnídá. Přitom právě snídaně je základ dne a vhodně zvolené potraviny pomohou dodat tělu vitamíny, minerály, ale i energii, která mu chybí. Jakmile ji organismus dostane, nejlépe v podobě sacharidů a bílkovin, tak může svůj metabolismus rozjet naplno. K čemu to vede? To je celkem jasné – ke spalování tuků.

Projděte se

Jste zvyklí jezdit do práce autem? A co takhle dát si procházku, třeba na zastávku MHD? Stačí pár stovek metrů chůze a i tím se dá metabolismus celkem dobře nastartovat. A také vám to pomůže zlepšit vaši fyzickou kondici, která se bude hodit, až při hubnutí začnete také s náročnější sportovní aktivitou.