Chia Shake Dietní balíček na 2 týdny - 70 jídel
Dietní balíček a jídelníček na 2 týdny – 70 dietních jídel. Dietní plán na 14 dní, pro tyto diety: Keto dieta, Proteinová dieta, Dukanova dieta a…
Nejnovější výzkum amerických vědců naznačuje, že k udržení hmotnosti je každý den nutná celá jedna hodina fyzické aktivity, dříve doporučovaná půlhodina nestačí. Tato aktivita by měla pomoci v boji proti obezitě, která se stává morem a epidemií 21. století v USA i v Evropě. Podléhají jí nejenom děti, ale i dospělí. Proto by měli cvičit hodinu denně všechny věkové kategorie. Nejenom děti, ale také dospělí.
Hodinka cvičení denně přitom nemusí nutně představovat vyčerpávající fyzickou aktivitu. Za ideální je považováno plavání, svižné procházky a běh. Pomáhají nejen udržovat štíhlou postavu, ale také udržovat oběhový systém v dobrém stavu. Jak jinak si pomoci ke štíhlé linii?
Jak strava s vysokým obsahem tuku, tak s nízkým obsahem tuku může být škodlivá pro naše zdraví. Proto se obecně doporučuje umírněnost. Lékaři naznačují, že strava, která je v současné době považována za nejzdravější, by nám měla poskytnout 45-65 % kalorií ze sacharidů a 20-35 % kalorií z tuků. Zbytek jídla by měly tvořit bílkoviny.
Fyzická aktivita vám umožní vyhnout se mnoha nemocem, udržovat pohodu a normální tělesnou hmotnost. Bez ohledu na to, zda provozujete sport profesionálně nebo rekreačně, může vám přinést nejenom pozitivní, ale i negativní účinky na zdraví. Než se rozhodnete pro pravidelnou fyzickou aktivitu, proveďte základní testy, které posoudí, zda sport neukáže jako rizikový faktor pro vznik nebezpečné nemoci.
Sportovec je osoba, která pravidelně sportuje. Na základě intenzity a frekvence tréninku lze sportovce rozdělit do dvou kategorií – rekreační a profesionální sportovce. Rekreační sportovec se účastní tréninku nejméně 2krát týdně po dobu 1,5 hodiny nebo 5krát týdně po dobu půl hodiny. Tím, že se jich účastní, nepřekračuje fyzické schopnosti svého těla a trénuje, aby uspokojil své vlastní sociální potřeby, dosáhl potěšení a zlepšil kvalitu svého života.
Profesionální sportovec pravidelně trénuje a jeho trénink je založen na dobře promyšleném tréninkovém a dietním plánu. Cílem tréninku je dosáhnout nastavených latěk a co nejlepších výsledků, účastnit se soutěží a překonávat vlastní omezení. Soutěžní sportovec je v péči profesionálních trenérů a lékaře sportovní medicíny.
Dokonce i dítě, ale i teenager nebo dospělý, který se chce účastnit formálně organizovaných sportovních soutěží, musí podstoupit určité testy, které zhodnotí jeho zdraví. Aby bylo možné se soutěže „zúčastnit,“ musí provést všeobecnou lékařskou prohlídku spojenou s posouzením stavu zubů a zrakové ostrosti, ortopedickým vyšetřením, vyšetřením elektrokardiogramem (EKG), antropometrickými měřeními (tělesná hmotnost, výška), krevním obrazem, stanovením glykémie, obecným testem moči, spirometrickým testem a neurologickou konzultací. Účelem těchto postupů je vyloučit sport z rizikových faktorů ohrožujících zdraví a život vyšetřované osoby. Správné výsledky testů umožní získat osvědčení o způsobilosti k provozování sportu a účasti na sportovních soutěžích.
Kromě základních krevních testů, které se provádějí za účelem získání lékařského osvědčení, sportovci pravidelně podstupují další laboratorní testy. Zejména soutěžní sport, způsobuje velmi významné změny v těle, které vyžadují pravidelné sledování. Například po maratonu, po 24 hodinách odpočinku, zůstávají hladiny kreatininu, kyseliny močové a jaterního enzymu ALT v krvi zvýšené. Snížené hodnoty jsou pozorovány u parametrů červených krvinek – MCV (objem červených krvinek) a RBC (počet červených krvinek). Po triatlonových závodech, které se skládají z plavání (3,8km), cyklistiky (180 km) a běhu (42 km), se většina analyzovaných parametrů laboratorních testů (např. CRP – zánětlivý marker, CK – keratin kináza, myoglobin) stabilizuje až po třech týdnech odpočinku. Stojí za zmínku – připomíná specialistovi na laboratorní diagnostiku. Sledování sportovce prostřednictvím laboratorních testů je velmi relevantním, vhodným a odpovědným přístupem k jeho zdraví a testy by měly být přizpůsobeny typu a frekvenci cvičení, věku a dalším individuálním parametrům. Nabízíme jinou sadu pro lidi, kteří cvičí silové sporty, další vytrvalost (běh, jízda na kole) a sledování zdravotního stavu u každého sportu umožňuje obecné posouzení zdraví před zahájením tréninku.
Sportovci si nejsou rovni a sport je také nerovný. Jeden sportovec tvaruje sílu a postavu, druhý zvyšuje vytrvalost a výkonnost těla. Silový trénink je zaměřen na zvýšení síly sportovce a formování jeho postavy. Jedná se o typ anaerobního tréninku, při kterém jsou postupně zatěžovány následné svalové části. Příklady cvičení v silovém tréninku jsou: dřepy, shyby na tyči, vzpírání. Při silovém tréninku je charakteristické zvýšení koncentrace testosteronu a kortizolu v krvi. Vytrvalostní trénink je druh aerobního tréninku, je také známý pod názvem kardio trénink. Zlepšuje účinnost a vytrvalost těla, charakteristická je nedostatečná koncentrace testosteronu a kortizolu v krvi nebo dochází ke snížení koncentrace těchto hormonů. Příklady cvičení ve vytrvalostním tréninku jsou: plavání, běh, jízda na kole.
Jakýkoli typ tréninku vede k uvolnění hormonů štěstí. Během tréninku a po něm je pozorováno uvolňování dopaminu, prolaktinu a serotoninu a pocit uspokojení dosažený sportovcem se dokonce nazývá „euforie běžce.“ Při pohledu na rozdíly mezi sportovci a tréninkem se výběr typu krevního testu pro sportovce nezdá být zřejmý. Každý z nás zná větu „pohyb je zdraví.“ Dokonce i malá fyzická aktivita má velký význam pro udržení účinnosti našich systémů a orgánů. Pohyb reguluje činnost našeho srdce a krevního tlaku, předchází kardiovaskulárním onemocněním, urychluje metabolismus tuků, čímž snižuje riziko kardiovaskulárních příhod včetně infarktu.
Cvičení snižuje hladinu glukózy, zlepšuje citlivost na inzulín, pozitivně ovlivňuje tělesnou hmotnost a množství nahromaděného tělesného tuku. Znát pozitivní účinky fyzické aktivity, neměli byste však přestat sledovat práci našeho těla. Nezapomeňte, že preventivní laboratorní testy jsou velmi zodpovědným přístupem k našemu zdraví a jejich výkon vám umožní reagovat na možné nesrovnalosti, které nemusí v počáteční fázi způsobit žádné onemocnění.
Dietní balíček a jídelníček na 2 týdny – 70 dietních jídel. Dietní plán na 14 dní, pro tyto diety: Keto dieta, Proteinová dieta, Dukanova dieta a…
Dietní balíček na hubnutí. Chia Shake Nízkosacharidová dieta (Dieta low carb) na 4 týdny - 140 jídel. Zhubněte s Nízkosacharidovou dietou již za měsíc.