Cviky na břicho zvládnete i doma. Toto jsou 3 nejjednodušší

Plank - cviky na břicho - Shutterstock

Jednou z oblastí, kde chceme primárně zhubnout, je naše břicho. To je označováno za takzvanou problémovou partii a tak byste k němu měli i přistupovat. Pamatujte na to, že tuto část těla nezhubnete hned a pokud je něco, bez čeho se neobejdete, tak je to cvičení. Společně se podíváme na tři cviky, které vám pomohou.

Zmenšit břicho můžete i opticky

Než se podíváme na jednotlivá cvičení, začneme drobnou pomocí, která naše břicho může zmenšit opticky. To se hodí, pokud ho chcete mít menší do pár dní. Tuk sice neztratíte, ale tato část těla skutečně může vypadat menší. Jak je to možné? Roli v tom hraje hlavně vaše životospráva. Když se přejídáte, břicho je nacpané a je to na něm na první pohled vidět.

To stejné platí i v případě nadměrné konzumace nápojů. Včetně těch alkoholických, jako je pivo. Opomenout nelze ani potraviny, které nafukují a nadýmají. Problémem však může být také zadržování vody v těle, které opticky tuto partii zvětší. Zaměřte se na to, aby k ničemu takovému nedocházelo. A krátkodobě své břicho skutečně zmenšíte. A jak na něm zapracovat dlouhodobě? Toto jsou populární cviky na břicho. Vyzkoušejte je!

Plank

Jedná se o velmi jednoduchý cvik, který zvládnete i doma. Kdekoliv. Stačí kousek prostoru odpovídající velikostně vaší postavě. Zaujměte polohu, jako když chcete cvičit kliky, ale s tím rozdílem, že se opřete o svá předloktí. Tělo by mělo být v jedné rovině a nohy se zapírají za špičky. A v této poloze držte co nejdéle.

Nůžky

Z první pozice, tedy z cviku plank můžete plynule přejít na druhý. A to tak, že se pouze otočíte na záda. Ruce položíte podél těla, dlaněmi k podložce. Potom lehce nadzvednete natažené nohy a začněte s nimi stříhat, jednu přes druhou. Cvik nůžek si jistě pamatujete ještě u tělesné výchovy na základní škole. Na břišní svaly však není nic lepšího.

Sklapovačky

I když někteří trenéři je nedoporučují z důvodu možného negativního vlivu na záda, my se na ně podíváme a uvedeme je jako dobrou volbu cvičení na břichu. Základ sklapovaček je jasný – přitáhnout současně k sobě horní i spodní část těla. Pokud jste teprve v začátcích cvičení, a nejde vám cvik podle představ, můžete za něho alternativně zvolit sedy-lehy, které jsou o něco jednodušší.