Co dovoluje a zakazuje ketonová dieta? Podívejte se

Ketonová pyramida - Shutterstock

Je velmi populární. Jak proto, že díky ní dokážete velmi rychle a efektivně zhubnout, tak samozřejmě také proto, že má i velmi rozmanitý jídelníček. Tím strčí ketonová dieta do kapsy všechny ostatní stravovací plány. Říká se jí také nízkosacharidová dieta. A tím se pomalu blížíme k informacím o tom, co lze a nelze jíst. Začneme druhou skupinou. Zakázána jsou jídla, která obsahují mnoho sacharidů. Jedná se třeba o běžné těstoviny, rýži, pečivo, ale třeba i brambory. Víceméně mluvíme o běžných přílohách, bez kterých se však lze snadno obejít.

Co ketonová dieta doporučuje jíst

Co nesmíte, to již znáte. Nyní se podívejme na to, co byste naopak jíst měli. Jedná se o jídla, která jsou bohatá na bílkoviny neboli proteiny. Na nich je totiž ketonová dieta založena. Velmi dobrým zdrojem mohou být vajíčka, stejně jako různé druhy masa, nebo ryby. To vše můžete. Stejně tak lze jíst i tvaroh, různé druhy sýrů, ale i šunky nebo salámy. Roli hraje hlavně celkové složení. Samozřejmostí je i to, že lze do jídelníčku zařadit i různé druhy zeleniny. Jenom pozor na její sacharidovou hodnotu. Tu je třeba stále hlídat. Nic složitého to ale není.

Ketomix vám dokáže vše ulehčit

Říkáte si, že se jedná o nejjednodušší stravovací plán, jaký jste kdy viděli, ale že je třeba stále zkoumat složení jednotlivých výrobků? Ani to nemusí být nutností. Jídla si totiž můžete koupit už hotová. A to pod značkou Ketomix. Každý z pokrmů je založen na minimu sacharidů a maximu bílkovin. A že je skutečně z čeho vybírat. Tato firma vám nabídne třeba různé omelety, speciální těstoviny, různé druhy polévek, proteinové tyčinky, stejně jako dokonce i palačinky. A to vše již hotové, s maximálně snadnou přípravou. Navíc není třeba studovat složení, ani nic vážit. Prostě vezmete jídlo, které sníte. To je připraveno tak, aby do vašeho dietního plánu dokonale zapadlo.