Čím více jíte, tím lépe hubnete. Jak je to možné a co za tím stojí?

Nutriční specialista

Kdo se rozhodne hubnout, ten dost často narazí na různé pochybné diety, které člověku zakazují jíst mnoho jídel a porce jsou navíc tak malé, že by se z nich nenajedlo ani dítě. Mnoho lidí si myslí, že odmítání jídla je jediná cesta k dokonalé postavě. Jak je to ale ve skutečnosti? Základem by měla být pravidelná strava a také dostatečné množství. To je cesta k dokonalé váze. Jak je to možné?

Tělo má vše, co potřebuje

I když jste v dietě, tak vaše tělo potřebuje živiny. Bez nich se neobejde, a pokud je nemá, tak nemůže nikdy správně fungovat. Pokud své stravování omezíte jak z hlediska množství, tak i počtu porcí, tak vaše tělo nikdy nemůže dostat tolik potřebných látek, bez kterých se neobejde. A to se může podepsat i na tom, že kila dolů nejdou.

Pokud jíte pravidelně, dostává vaše tělo vše, co potřebuje k běžnému fungování. Má vitamíny, minerály, ale i dostatek energie na celý den. A také má třeba i dostatek vlákniny, stejně jako má také dostatek bílkovin, které už jsou velmi důležité pro to, aby šla kila domů.

Čím častěji jíte, tím se méně přejídáte

I když to může znít zvláštně, tak pokud jíte pravidelně, nejméně pětkrát denně, v běžných porcích, je to prospěšnější, než pokud byste jídlo výrazně odmítali. Důvod je celkem jednoduchý. Tělo má dostatek stravy a živin a tak nemá potřebu si cokoliv dalšího žádat. Eliminujete tak stavy, které jsou při hladovění zcela běžné. Čas od času začnete mít různé chutě a spolu s nimi je spojeno i přejídání. Během pár okamžiků můžete zhatit celé své úsilí.

Vliv má konkrétní strava, ne počet porcí a množství

Řada lidí měří jídlo jenom podle toho, kolik ho je a v kolika porcích. To je ale obecně chybná úvaha, která nemůže fungovat. Pár desítek gramů tučného nebo sladkého jídla bude vždy o poznání horší, než kilogram zeleniny. Vhodně zvolený jídelníček vám proto umožní jíst mnohem více než dříve, a přitom mohou jít kila dolů. Cesta k dokonalé váze totiž není v malém množství, ale v tom co jíte a také v tom, jak často a jak pravidelně jíte. Tím tělu zamezujete to, aby snad mělo chutě na něco nezdravého.