Buďte fit i na dovolené. Mít dostatek pohybu není nic složitého

Běh

Zakládáte si na zdravém životním stylu, kde nechybí ani dostatek pohybu? Pokud ano, dost možná máte obavy z dovolené, především potom z toho, že se zde budete dva týdny jenom tak povalovat. Obavy nejsou na místě, jelikož i na dovolené lze mít dostatek pohybu a udržet se ve formě a eliminovat rizika spojená s přibíráním. Jak na to?

Zvolte správný hotel s fitness

Zbystřit byste měli už při výběru hotelu. Řada těch větších a kvalitnějších dokáže hostům nabídnout i něco navíc. Včetně dobře vybaveného fitness centra. I když budete od své oblíbené tělocvičny vzdáleni tisíce kilometrů, stále budete mít kousek od sebe místo, kde si budete moci zacvičit, udržet se ve formě a mít jistotu, že díky pohybu nebudete ani na dovolené tloustnout. Některé hotely na tom jsou se svými posilovnami opravdu velmi dobře, jelikož zde nechybí celá řada dostatečného moderního vybavení.

Běžte si zaplavat

Je jedno, zda budete svou dovolenou trávit u moře, u jezera, rybníka, nebo přehradní nádrže. Toto vše jsou velké vodní plochy, na kterých si můžete bez problémů zaplavat. Nejenom, že se půjdete do vody osvěžit a zadovádět, ale minimálně jednou denně do ní vlezte za účelem intenzivnější pohybové aktivity, kterou plavání je. Omezeni budete v podstatě jenom vaší fyzickou kondicí. Plavání je při hubnutí doporučovaná aktivita, takže máte jistotu, že děláte to správné. Jenom pozor, ať nepřeceníte své plavecké schopnosti. Více než plavat směrem od břehu, se doporučuje udržovat směr podél něho, abyste mohli v případě nutnosti z vody kdykoliv vylézt.

Hurá na procházky a výlety

Na dovolené byste neměli jenom sedět v komplexu, nebo se válet na pláži. Nezapomeňte také poznat blízké či vzdálené okolí a vydat se na zajímavý výlet. Také můžete každý den vyrazit na příjemnou procházku po pobřežní promenádě. I když se to nezdá, tak i chůze je pro hubnutí a udržení váhy velmi prospěšná. Často je zmiňován určitý denní limit kroků, který díky výletům a procházkám bez problémů vydržíte. Pokud nosíte oblíbené fitness náramky, dost možná budete překvapeni, kolik kroků nasbíráte několika běžnými procházkami.

Mějte denní režim

Je jasné, že na dovolené chcete především odpočívat, ale i zde je vhodné mít určitý denní režim a plán. Ranní plavání hned po probuzení a večerní procházka po promenádě by měly být samozřejmé denní aktivity. Tím si odbudete to, co máte, a potom už si můžete jenom užívat svou dovolenou, spojenou s celodenním lenošením.