Víte, co je BMI prime?

BMI Kalkulačka - Víte, co je BMI prime?

Kromě klasického výpočtu, který přináší naše BMI kalkulačka, je možné zjistit i jiné indexy, které vám pomohou s přesnějším určením toho, jak je na tom vaše konkrétní váha. Jedním z takových indexů je BMI Prime. Vychází z klasiky, proto nejprve proveďte výpočet na naší kalkulačce a se získanou hodnotou pracujte dále.

Jak se BMI Prime počítá?

Index s označením BMI Prima vychází z klasického indexu tělesné hmotnosti. Ten zjistíte na naší kalkulačka. Následně je daná hodnota vydělena číslem, kterým je horní hranice ideální váhy indexu tělesné hmotnosti. Ta je stanovena na 25. Ať jste muž nebo žena, jakéhokoliv věku, dělí se vždy tímto stejným. I proto je výpočet BMI Prime celkem jednoduchý.

Co řekne výsledek?

Pokud jste svůj výpočet aktuálně realizovali, tak zjišťujete, že vám vyšlo číslo, které je buď nižší než 1, číslo které je rovno jedničce, stejně jako to mohlo být i číslo vyšší než 1. Jak s ním naložit? Pomůže vám tento jednoduchý návod:

  • Podvýživa je spojena s hodnotou menší než 0,74
  • Ideální váha se nachází v rozmezí 0,74 – 1,00
  • Nadváha a následná obezita je značena číslem vyšším než 1

BMI Prime je možné převést i na procenta

Zajímavou možností, kterou index BMI Prime dále přináší, je možnost jeho převedení na procenta. To lze velmi jednoduše, kdy vezmete v potaz poslední dvojčíslí daného indexu. Úplně nejlepší hodnotou je číslo 100, které se nijak nepřevádí. Když jde o hodnotu menším, například 0,75, jste sice v segmentu ideální váhy, ale do té úplně dokonalé vám stále chybí 25 procent hmotnosti. Stejně tak lze postupovat i při nadváze. Ukázkové číslo 1,36 značí, že jste 36 procent nad doporučovanou ideální váhou.

Jinak v Evropě a jinak v Asii

Zajímavostí indexu BMI Prime je to, že má napříč světem různé odlišnost. Zmíněný výpočet se pochopitelně týká Evropy. V Asii, vzhledem k menšímu vzrůstu místních lidí je výpočet tohoto indexu upraven tak, že číslo kterým se dělí není 25, ale hodnota 23.