Založte si účet ZDARMA a získejte:

 • Váš osobní BMI grafVáš osobní BMI graf
 • Graf vývoje Vaší hmotnostiGraf vývoje Vaší hmotnosti
 • Přístup ke slevám na dietní produktyPřístup ke slevám na dietní produkty
 • Uživatelsky vylepšené funkceUživatelsky vylepšené funkce

VašeBMIkalkulačkaje ZDARMA!

kg
cm
Shutterstock.com
Potraviny, které přispívají ke vzniku rakovinných nádorů

Již velmi dlouhou dobu je známo, že to, co jíme, tedy skladba našeho jídelníčku…Více

Shutterstock.com - Zdraví a zažívání
Jde o skutečný peeling pro střeva. Nejenom lněné semínko odstraňuje usazeniny

Správná funkce střev je pro naše tělo nesmírně důležitá. Častá zácpa nebo častý…Více

Shutterstock.com - Poradce
Otravují nás každý den. Škodlivé potravinářské přídatné látky

Schválně, když nakupujete, čtete složení potravinářských výrobků, které kladete…Více

Shutterstock.com - Zdravý styl
Jablečná a jiné ovocné diety: Pomůže ovoce ke ztrátě kilogramů?

Jablečná strava je ideální pro lidi, kteří chtějí skončit s pocitem těžkosti v…Více

Contours Praha Anděl
Praha Anděl

Palác Křižík, Radlická 608/2

Contours Zobrazit pobočku

Contours Praha Florenc
Praha Florenc

Biskupský dvůr 1147/6

Contours Zobrazit pobočku

Contours Zlín
Zlín

Dům kultury, Gahurova 5265

Contours Zobrazit pobočku

Contours Opava
Opava

nám. Svaté Hedviky 2680/9

Contours Zobrazit pobočku

✅ Jak funguje BMI kalkulačka?

Velmi jednoduše. Na základě vstupních údajů dojde k výpočtu konkrétního čísla, který je následným ukazatelem toho, jak je na tom člověk z hlediska své hmotnosti. BMI kalkulačka (resp. BMI vzorec) pracuje pouze s několika vstupními údaji. Jedná se o věk osoby a také o pohlaví (funkční je jak BMI kalkulačka žena, tak i BMI kalkulačka muž). Následně je třeba zadat také přesnou výšku a aktuální hmotnost. Nic více není k výpočtu třeba. Po zadání daných údajů na našem webu získáte za pár vteřin hodnotu, která velmi dobře vypovídá o vaší váze, se kterou úzce souvisí také vaše zdraví.

🥇 Jaké diety drží celebrity?

Mahulena Bočanová: Dieta, do které jsem se zamilovala!

Ještě před pár lety jsem diety vůbec neřešila. Nabrala jsem nějaká ta kila po těhotenství a ta po Star Dance rychle zmizela.

Jenže příroda je neúprosná a s věkem ručička na váze pomalu stoupala.

A tak jsem našla ketonovou dietu, do které jsem se doslova zamilovala.

Číst více

✅ Proč používat srovnávač ketonové diety

Ketonová dieta je unikátním stravovacím programem, který naučí vaše tělo, aby samo efektivně spalovalo své tukové zásoby. Díky tomu lze hubnout snadno a rychle.

Zapomeňte na vaření jídel. Srovnávač českých keto diet vám najde tu pravou. Vyberte si z produktů dle jejich charakteristiky, chuti i cen.

A tak jsem našla dietu, do které jsem se doslova zamilovala.

Všechny ketonové diety

Všechny ketonové diety
Ketóza

✅ Co je to ketóza?

Ketóza je unikátním procesem, během kterého tělo dokáže samo spalovat své tuky, které využívá jako zdroj energie na celý den.

Ketóza probíhá ve chvíli, kdy snížíte příjem sacharidů a zvýšíte příjem bílkovin. Výsledkem tohoto procesu je rychlé hubnutí a snadno dosažitelná dokonalá postava.

A tak jsem našla dietu, do které jsem se doslova zamilovala.

Zjistit více

✅ Co je keto dieta?

Keto dieta je unikátní stravovací plán založené na zvýšeném příjmu bílkovin a co nejmenším příjmu sacharidů.

Během keto diety nastane stav zvaný ketóza. Během něho tělo využívá svůj tuk jako zdroj energie. Tukové zásoby jsou spalovány a vy rychle a efektivně hubnete.

Vše o keto dietě

Keto dieta

🥇 Nejpopulárnější diety

Jaké diety existují a jaké jsou možnou cestou k dokonalé váze? Hitem je rozhodně proteinová dieta, označovaná též jako nízkosacharidová dieta nebo paleo dieta. Za všemi těmito názvy se skrývá plán založený na minimální příjmu sacharidů. Díky tomu se tělo naučí využívat své tuky. Tím má stále dostatek energie a díky jejich spalování dochází k rychlému a efektivnímu hubnutí. Tento režim je též označován i jako Low carb dieta nebo ketonová dieta.

Populární jsou i plány, se kterými přicházejí různí lékaři nebo odborníci na výživu. Sem patří známá Dukanova dieta či Mačingová dieta. Jmenují se podle svých zakladatelů a jsou založeny na úpravách jídelníčku tak, aby docházelo k optimální redukci váhy. Zajímavá je také tzv. Mléčná dieta nebo také označováno jako dieta Rajko Dolečka.

Některé diety se však nedrží jen proto, že chceme hubnout. Ty vyžaduje náš zdravotní stav. Může to být žlučníková dieta, stejně jako jaterní dieta nebo dna dieta. Jejich cílem je zlepšovat zdravotní stav a nezhoršovat problémy. V tomto případě s játry a se žlučníkem.

Změnit stravovací plány není u diet nic složitého. Kdo nechce vařit, má možnost sáhnout po řadě různých hotových nízkosacharidových pokrmech, stejně jako může využít stále velký hit, kterým je krabičková dieta, která zajistí pravidelný přísun jídel na celý den.

Vše o keto dietě

✅ Jak vypadá BMI index?

Jde o číslo, které vznikne výpočtem na základě daných vstupních dat. Jedná se o číslo dvouciferné, které však může mít poměrně velké rozmezí - a to i v řádech několika desítek. BMI index lze vnímat jako praktický indikátor váhy, který dokáže každému jedinci jakéhokoliv pohlaví a věku orientačně říci, zda je jeho hmotnost v normálu nebo je na místě začít se změnou stravovacího plánu. Vypočtená hodnota je pro mnoho lidí důvodem, proč nastartovat hubnutí.

Když se podíváme do historie daného označení, musíme říci, že index byl poprvé používaný v letech 1830–1850. Za jeho zakladatele je považován belgický matematik a statistik Adolphe Quetelet. S ohledem na jméno zakladatele se lze někdy setkat také s označením Queteletův index.

Body Mass Index je hodnotou orientační

To je třeba mít na paměti. Důvodem je fakt, že Body Mass Index je počítán pomocí jednoduchého BMI vzorce, který nerespektuje úplně všechny proměnné. Příkladem mohou být dvě stejně staré osoby o stejné výšce a stejné váze. U první osoby je hmotnost tvořena hlavně výraznými tukovými zásobami. Výsledná hodnota ukáže, že je třeba rychlé hubnutí. Stejný výsledek však může mít aktivně posilující jedinec s množstvím svalové hmoty. I když mu výpočet BMI vzorec říká, že by měl hubnout, realita je taková, že jeho tělo je v naprostém pořádku.

Nastat ale může také případ opačný, kdy normální hodnoty vyjdou výrazně oslabeným jedincům, kteří mají minimum svalové hmoty a jejich váha je tvořena hlavně tukem. Proto berte Body Mass Index s nadhledem a aplikujte ho ve chvíli, kdy se můžete zařadit do skupiny běžných průměrných jedinců.

✅ Jak vypadá BMI tabulka?

Než začnete se svou váhou cokoliv dělat, je na místě zjistit si, jak na tom jste a jaké je vaše BMI. Samotné číslo vám toho zase až tolik neřekne. Jakmile ho však srovnáte s naší BMI tabulkou, budete vědět, zda jídelníček měnit nebo to zatím není nutné.

 • Méně než 18,5: Tato hodnota ukazuje na podváhu konkrétního jedince. Cílem by mělo být nabírání váhy. Ideálně potom svalové hmoty, což zajistí správná skladba jídelníčku.
 • Rozmezí 18,5 – 25: Takzvaná ideální váha. Ukazuje na to, že člověk v poměru ke své výšce váží optimálně a nemusí na svém těle nic měnit. Úplně nejlepší situace nastává, pokud je hodnota ve středu daného rozmezí.
 • Rozmezí 25 – 30: Jde o takzvanou nadváhu. Tedy stav, kdy vážíte více, než je správné. To může přinášet určitá omezení, stejně jako fakt, že se začnou objevovat i zdravotní komplikace plynoucí z vyšší váhy.
 • Rozmezí 30 – 40: Čí výpočet spadá do této kategorie, ten by si měl uvědomit, že trpí obezitou prvního stupně. Výrazně se zde zvyšuje riziko spojené se zdravím člověka. Doslova lze říci, že tento stupeň obezity ohrožuje lidské zdraví každý den.
 • Více než 40: Označení pro těžkou obezitu, kdy už je na místě konzultovat danou situaci s odborníkem, který doporučí vhodné postupy spojené s redukcí váhy. Nic neobvyklého nejsou ani různé chirurgické zákroky mající za cíl pomoci obézním jedincům.

BMI tabulka

Pro vyšší přesnost se zavádí index BMI Prime

Aby byl BMI calculator všestrannějším nástrojem pro více jedinců, objevil se index BMI Prime. Ten vychází z klasického výpočtu, který byl pouze lehce modifikován. Jedná se o poměr vlastního indexu k indexu optimální váhy. Výsledkem je opět číslo, které je třeba taktéž porovnat s trojicí předepsaných stavů lidského těla:

 • Méně než 0,74: Podvýživa
 • Rozmezí 0,74 – 1,00: Ideální váha
 • Více než 1,00: Nadváha,obezita

Jak vypadá BMI výpočet?

Abyste nemuseli svou hodnotu počítat z hlavy nebo snad na papíře, je tu BMI kalkulátor, který Vám se vším pomůže. Jestli vás zajímá, jak funguje a jak BMI výpočet probíhá, je třeba říci, že výsledná hodnota vychází z jednoduchého vzorce. Základem je hmotnost v kilogramech, která se vydělí výškou. Ta je nejprve převedena na metry a následně umocněna dvěma. Následně vyjde dvoumístné číslo, které prozradí, zda je nebo není potřeba dieta.

Existují ještě jiné indexy?

BMI index je aktuálně tou nejpoužívanější a nejčastěji aplikovanou hodnotou, pokud se mluví o možné potřeba úpravy jídelníčku. Nejedná se však o index jediný, jelikož existuje i několik dalších. Příkladem je WHR index, který je poměrem mezi boky a pasem. Nabízí tak pohled na lidskou postavu s ohledem na její proporce.

Další variantou může být takzvaný Brocův index, který je udáván v kilogramech - a to v souvislosti s tím, kolik jich člověku chybí do optimální váhy nebo kolik jich má naopak navíc. Zapomenout nelze ani na index tělesné plnosti, též známý jako Rohrerův index. Ten je využívaný hlavně u dospívajících chlapců a dívek. Vše doplňuje také index ABSI, který vychází z klasického BMI, ale je doplněn ještě o jednu veličinu, kterou je obvod pasu.

✅ Jak jste na tom s Vaším BMI?

BMI neboli Body Mass Index je poměrem vaší váhy k vaší výšce. Tato orientační hodnota vám dokáže říci, zda máte podváhu, optimální váhu, nebo trpíte nadváhou či jste dokonce obézní.

Zjistit svůj výpočet BMI je snadné. Stačí pouze vědět svou aktuální výšku a svou váhu. O vše ostatní se postará vaše BMI kalkulačka.

Výpočet BMI

Výpočet BMI

BMI Kalkulačka

BMI kalkulačka je pomocníkem pro každého, kdo potřebuje zjistit, jak je na tom se svou váhou v poměru ke své výšce. Tedy zda je jeho váha optimální nebo zda daný člověk trpí nadváhou či podváhou. Daná hodnota pomůže určit, zda je na místě upravit stravovací návyky.