8 strategií pro hubnutí založených na vědeckých studiích

Chia Shake

Co si budeme nalhávat, hubnutí vyžaduje odhodlání a tvrdou práci. Můžeme si ho alespoň ulehčit pomocí tipů, které vzešly z vědeckých studií. Podívejme se proto na následujících 8 strategií pro hubnutí založených na vědeckých studiích.

1. Získejte svoji mysl na svou stranu

Začněte s realistickým cílem. Je snadné nechat se zlákat a „přemotivovat se“. Ale lepších a trvalejších výsledků dosáhnete, pokud si vyberete hubnout pomaleji, ale jistě. Nesnažte se srovnávat s jinými a místo toho si v hlavě vytvořte pozitivní představu sebe, jak byste chtěli vypadat. A hlavně si představte výsledek toho, proč se snažíte zhubnout. Udržujte si pozitivní mysl a snažte se udělat vše pro to, abyste se zbavili stresu.

Produkty od Chia Shake

2. Osvojte si specifické dobré zvyky

Nestačí si říct, že chci zhubnout. Propracujte více svůj cíl, aby byl specifický, měřitelný, uskutečnitelný, časově vymezený a relevantní. Malé a udržitelné změny vás dostanou dál, než byste čekali. Méně je někdy více. Takže spíše uspějete, když budete dělat malé změny a postupně. Den po dni, týden po týdnu.

3. Přizpůsobte si své okolí pro úspěšné hubnutí

Obklopte se motivací. Různými poznámkami a obrázky, které vám dodají pozitivní motivaci. Nalepte si je všude, kde bude potřeba. Poté se zaměřte na lednici a spíž, zbavte se nezdravých věcí a místo toho se zásobte zdravými potravinami. Například produkty od Chia Shake, které jsou plné bílkovin, vlákniny a zdravých ingrediencí a budou při hubnutí vašimi nejlepšími spojenci.

4. Dávejte si pozor na velikost porcí

Protože platí základní pravidlo, že musíte přijímat méně energie, než kolik jí vydáte, je důležité hlídat si velikost porcí. Obzvláště zezačátku je dobré si všechno jídlo měřit a vážit, než se postupem času naučíte porce odhadovat. Zrovna tak si hlídejte i své svačiny. Neměly by obsahovat zbytečně kalorií. Zato je ale ani nevynechávejte! Zkuste třeba Chia Shake proteinové tyčinky.

Proteinové tyčinky

5. Pomůžou vám vláknina a bílkoviny, uškodí jednoduché sacharidy

Potraviny bohaté na bílkoviny vám dodají pocit sytosti a spokojenosti. Vláknina se postará o udržení zdraví vašeho trávicího traktu a navíc zasytí. Naopak se vyhněte jednoduchým sacharidům, tedy bílé mouce, rafinovanému cukru apod.

6. Po večeři si ihned vyčistěte zuby

Pokud si po večeři ihned vyčistíte zuby, je mnohem méně pravděpodobné, že skončíte před televizí s nějakou pozdní svačinkou. Tím si ušetříte kalorie. Dále si naplánujte, v kolik hodin půjdete spát, protože pokud denně nenaspíte 7-8 hodin, bude pro vás hubnutí mnohem těžší.

7. Soustřeďte se na to, co svému životu přidáváte

A naopak se neohlížejte na to, co vám ze života mizí. Soustřeďte svoji pozornost na zdravé potraviny, které máte navíc rádi a kterých si teď můžete dopřát dostatek. Najděte si také zdravé verze svých oblíbených receptů. Pamatujte, že vytrvalost předčí dokonalost. Nevyčítejte si drobné zádrhely, jděte dál a najděte se zálibu v té cestě za lepší postavou a zdravějším tělem.

Chci zhubnout

8. Rozhýbejte tělo

Asi jste tušili, že bez pohybu to bude mnohem těžší. Neděste se toho, udělejte si ze cvičení zábavu. Najděte si parťáka, protože ve dvou máte větší šanci uspět. Cvičte s vlastním tělem, ale zařaďte i trochu posilování. Cvičení si upravte tak, aby odpovídalo vaší tělesné kondici, jinak hrozí, že se zraníte. Vypočítejte si své BMI, to je dobrý ukazatel toho, s jakou tělesnou kompozicí začínáte. Nechte se motivovat a brzy uvidíte změny! První výsledky na sebe nenechají dlouho čekat, stačí jen být trpěliví.